Ιδιωτικό Δίκαιο (Πολλαπλών Επιλογών)

ΣΕΛΙΔΕΣ: 313, 17 X 24 cm

ISBN 978-960-7591-22-4

Το ανά χείρας βιβλίο «ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ» (ΕΜΠΟΡΙΚΟ, ΑΣΤΙΚΟ) είναι γραμμένο με τη μέθοδο των πολλαπλων επιλογων (MULTIPLE CHOICE) με αναπτυγμένη τη σωστή απάντηση. Ανταποκρίνεται στις μαθησιακές ανάγκες ενός Υποψηφίου για το Διαγωνισμό του Α.Σ.Ε.Π. κατηγοριών: Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης (ΠΕ) και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (ΤΕ).

Εκτός από τις πλούσιες σε αριθμό και ποιότητα ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ και τις αντίστοιχες ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, σε όλο το φάσμα του «Ιδιωτικού Δικαίου», θα βρείτε συγκεντρωμένα ολα τα θεματα των διαγωνισμων που έχουν δοθεί, κατά καιρούς, από το έτος 1995 ως τα σήμερα, πάνω στα προβλεπόμενα από την Προκήρυξη σχετικά κεφάλαια του ΑΣΤΙΚΟΥ και ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ με τις σω­στές βέβαια και σχολιασμένες λύσεις τους.